WhatsApp Chat
שלח בWhatsApp

לקבלת עידכונים במייל: לחץ כאן

איך מבצעים סקר שוק

מדריך לביצוע סקר שוק לרכישת מוצרים לתכולת הבית

לפני כל רכישה או תשלום עבור שירות כלשהו, אנחנו כצרכנים, במיוחד בארץ, דואגים לערוך סקר שוק מקיף. הדבר נובע מהצורך לוודא שנקבל את התמורה הטובה ביותר לכסף שלנו - באיכות גבוהה, שלא נצטרך להחליף את המוצר תוך זמן קצר, שהוא יענה על כלל צרכינו - וכל זה כמובן במחיר הטוב ביותר.
סקר שוק חשוב במיוחד כשרוכשים מוצרים לתכולת הבית, שעומדים לשמש אותנו מספר שנים לא מבוטל ועלותם גבוהה.

חשוב מאוד לבצע רכישה כדאית באמצעות כללי צרכנות נבונה, ולא להיחפז ולבצע קנייה אימפולסיבית - שלרוב תוביל לחרטות. כיום, כניסת האינטרנט והשתלטותו על עולמינו הפכה את ביצוע סקר השוק לקל ביותר - כבר לא צריך לכתת רגליים בין עשרות חנויות או לבזבז זמן בהמתנה בשיחות טלפון לחברות שונות. במתאכלסים סקרנו עבורכם פלח נרחב מהשוק, ובדקנו מהם המוצרים האיכותיים ביותר במחירים טובים במיוחד. בנוסף, תוכלו לשאול שאלות ולקבל תשובות מקצועיות ממומחי התחום כדי להחליט לאילו מוצר בדיוק אתם זקוקים, לצד מידע מקצועי שיעזור לכם בטרם הכניסה לבית החדש.

חשוב להקפיד על מספר כללים כשרוצים לבצע סקר שוק לרכישת מוצרים לתכולת הבית:

  1. ראשית כל בדקו איזה מוצר בדיוק אתם צריכים - בדקו את המידות בבית שלכם כדי לבחור גודל מתאים למוצר או הרהיט. כדאי גם להתייחס לעיצוב והצבעים שבחדר הספציפי. חשבו מה הן התכונות הנדרשות מבחינתכם, רשמו לפניכם והשתמשו ברשימה זו כשאתם סוקרים את ההצעות השונות בשוק. זכרו כי מידות לא נכונות עשויות להשפיע על מחיר המוצר.
  2. כל המידע קיים ונגיש ברשת - אל תתעצלו וקראו היטב מה ההצעה כוללת, מה מגיע לכם והיכן תוכלו לקבל יותר. ישנן הצעות שיכולות ברגע הראשון להישמע משתלמות, אך לאחר בחינה לעומק תגלו שהמוצר לא מתאים לכם או שהוא ידרוש מכם קניות נוספות בהמשך, של מוצרים נלווים או אביזרים משלימים, או מוצרים שתידרשו להוסיף מחיר רב להרכבתם או הובלתם.
  3. שלבו מספר אתרים - יש אתרי השוואות מחירים שלפעמים משתפים פעולה עם חנויות ספציפיות, כך שלא כדאי להסתמך על מקור אחד בלבד.
  4. אם אתם מעוניינים לקנות במבצע, זכרו כי הדבר מצריך מעקב וערנות גבוהה. אמנם ברוב המקרים כדאי לחכות למבצעים אם יודעים בדיוק איזה מוצר ברצוננו לקנות, אך לעיתים הזמן דוחק והקנייה תכופה או שההצעה שנשמעת מפתה בהגעה לחנות תתגלה כלא משתלמת לעומת רכישה באתר אינטרנט לדוגמא.
  5. מוצרי חשמל ואלקטרוניקה - ישראלים רבים קונים בארץ למרות המחירים הגבוהים, מחשש של עלויות המכס. למרות שאכן קיים מכס במוצרים שעלותם גבוהה מ-200 דולר, לעיתים הקנייה מחו"ל עדיין תשתלם יותר ממחיר המוצר בחנויות בארץ. חשוב להדגיש כשקונים מוצר מחו"ל יש לבדוק אם קיים משלוח לארץ ומהן עלויות ההובלה. גם אם מצאתם דיל זול במיוחד - אל תקנו מאתר לא מוכר. כדאי לשים לב אם מדובר ביבוא רשמי או מקבילי: ברוב המקרים, במוצר מייבוא רשמי המוצר יגיע מתורגם עם אחריות של מעבדה מוסמכת ואחריות נרחבת – לעומת ייבוא מקבילי שבו לא תקבלו תנאים אלו.
  6. מחיר ההובלה וההרכבה – בדקו האם הוא כלול במחיר המוצר, מה עלותו ביחס למקום מגורכם, האם תוכלו להוביל ולהרכיב בעצמכם..

סקר שוק טרום רכישה הינו הליך מומלץ ואף יתגלה כמשתלם ביותר. ביקור במספר חנויות יעשיר את הידע אודות המוצר והתחום - וכך תוכלו להגיע מוכנים לרגע הקנייה ולוודא שרכשתם את המוצר הטוב ביותר במחיר הטוב ביותר.

footer