WhatsApp Chat
שלח בWhatsApp

לקבלת עידכונים במייל: לחץ כאן

לתכנן את מטבח החלומות ב-10 צעדים

אם אתם עומדים לקראת תכנון מטבח חדש אתם יודעים שבשורה התחתונה הוא צריך לענות על המטרה לשמה הוא קיים ולספק מקום נח לבשל ארוחות. אבל... אם הוא יכול להגשים לכם גם את המשאלות ולשדרג על הדרך את איכות החיים ברמות שלא תיארתם, לא כדאי? בדיוק לשם כך, אספנו את מיטב המומחים שלנו וערכנו עבורכם את המדריך לתכנון מטבח החלומות ב-10 צעדים. לקרוא, לשמור ולשלוף בזמן התכנון כדי לוודא שזכרתם הכל...
 

דברו עם אנשי מקצוע וחברים
במטבח חייב להיות לכם נוח וכדי שזה יקרה, למדו מטעויות של אחרים. תכנון מקדים ומדוייק ימנע מכם לעשות טעויות נפוצות ויחסוף לכם הרבה זמן, כסף וכאב ראש. שאלו משפחה וחברים מה הכי נוח להם במטבח שלהם ועל מה הם מצטערים בתכנון. בנוסף, גם אם נראה לכם שאתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים, דווקא בתכנון המטבח אל תקלו ראש וצרפו איתכם לדרך מעצב/ת פנים ומעצב/ת מטבחים מנוסה.
 

ערכו רשימות
קחו דף ועט (או פתחו קובץ אקסל) ורשמו לפניכם תשובות לשאלות הבאות:
כמה שעות אתם מבלים במטבח מדי יום? האם אתם אוהבים לאכול באותו חלל? כמה בני משפחה שוהים במטבח במקביל? מהם הרגלי העבודה שלכם? האם כיום יש לכם מספיק אחסון, יותר או פחות מדי? עכשיו כשעניתם על השאלות הפתוחות, ערכו גם רשימת מלאי של הציוד עבורו אתם צריכים מקום. יכול להיות שתגלו שכיום את מאחסנים בצורה פחות יעילה (לדוגמה, בבית עם ילדים שרגיל לאחסן כוסות בארונות עליונים עדיף יהיה לשנות את ההרגלים ולהקצות לכוסות מגירה בגובה שיש).
 

קיר תומך יכול לתמוך בעיצוב
המטבח כבר רקם את עצמו בחלומותיכם, אתם מתחילים לפנטז איך תבחשו את הכף בסיר המרק בחלל המושלם ופתאום, בתוכניות, נתקלתם בקיר תומך, עמוד או חלון שלא מתאימים לכם באג'נדה? נצלו את הקושי הזה להזדמנות ואתגר עיצובי. מרבית הסיכויים שעם מעט מעוף (והשראה ב pinterest) תצליחו להפתיע אפילו את עצמכם.
 

מדידות, רבותיי, מדידות
החלטתם? תכננתם? שניה לפני שליחת התוכניות לייצור ודאו שנשלח מודד מטעם יצרן המטבחים למדוד בשטח את כל מה שצריך. הוא ימפה גם את פתחי הניקוז, מיקום הברז, השקעים, החלונות והדלתות. אל תשלחו את המודד לבד, לוו אותו והסבירו לו מה מתוכנן לעמוד היכן (למרות שיש לו תוכניות, ודאו שאין טעויות בשטח). הפנו את תשומת ליבו לפרטים. לדוגמה, אם יש קיר שנמצא כרגע בשטח ואמור להיות מוסר ציינו זאת בפניו.
 

'תאורה, מצלמות, אקשן'
לתאורה שתבחרו עבור המטבח תפקיד מכריע באווירה שתייצרו. חשוב שתבחרו עוצמת תאורה נכונה, כזו שתמנע מעיניכן עייפות, תאיר את אזור העבודה והארונות ותשפר את הנקיון והבטיחות. השתדלו לבחור תאורה שתייצר כמה שפחות צללים. מומלץ לשלב בין תאורה עליונה ושוטפת לבין תאורה ממוקדת אשר יכולה להיות ממוקדמת מתחת לארונות עליונים או מדפים. אזורים אותם כדאי להאיר באופן ממוקד הינם משטחי העבודה, הכיור והכיריים. שימו לב גם לגוון הארונות אשר ישפיע על עוצמת האור לה תזדקקו: ארונות בהירים לדוגמה, יצטרכו כמו מועטה יותר של אור לעומת ארונות כהים.
 

בחרו חומרי גמר שנכונים לכם
אתם ממש אוהבים את המראה של ציפוי פורניר או לכה מבריקה? אם אתם 'משתמשים כבדים' במטבח ובמיוחד אם יש לכם ילדים בבית, עדיף שתנשמו עמוק ותעברו לפתרונות אחרים שיעניקו לכם את המראה שרצים אבל בעמידות גבוהה יותר.


הכירו את כל האפשרויות
הטיפ הזה רלוונטי במיוחד למי שמשפץ מטבח ישן ולא בקיא בפרזול הכי חדשני. האפשרויות העומדות כיום לרשות מטבחים חדשים יתכן ויוסיפו במחיר אבל בשורה התחתונה הן יוסיפו לכן נוחות והרבה. מפאת עלויות הפרזול מומלץ שתבדקו מול המעצב שלכם על איזה מנגנונים אסור לוותר (נעילה שקטה כבר אמרנו?) ואיזה אפשר לשלב במינון נכון (קלאפות, דלתות הזזה, פינות חכמות ושאר אפשרויות).

זהירות, חשמל
חשמל הוא אחד מחברינו הטובים ביותר כיום אבל כשזה מגיע לחלל עם פוטנציאל רטיבות, כמו מטבח, חשוב מאוד שהמפסקים ובתי התקע יהיו מוגנים מפני מים. הדבר נכון עוד יותר עבור שקעים בקרבות הכיור או מכונת הכביסה. אתם הרבה במטבח? הקפידו שבסמוך לכל אזור פעולה יהיו שני שקעים או יותר.
 

למדו את סדר הפעולות שלכם
האם אתם מוציאים מצרכים מהמקרר, אח"כ שוטפים ומכינים, מערבבים ובוחשים או אולי אתם בכלל שוטפים כבר לפני שאתם מניחים במקרר כך שישר ניגשים לבישול? זה נשמע אולי טריוויאלי אבל אם תמפו את ההרגלים שלכם, ממש את "השביל" אותו אתם הולכים עשרות פעמים ביום מבלי לשים לב, תתכננו את הזרימה ומיקום האלמנטים במטבח בצורה הכי נכונה ומותאמת אישית עבורכם.
 

בסופו של דבר – עיצוב
אחרי שתכננתם את הכל על הנייר, הקדישו זמן לפיצוח העיצוב, זה שישאיר לכם מדי בוקר ומדי ערב טעם משובח בפה ויעשה לכם חשק לחזור ולבלות זמן בלב הפועם של הבית. חישבו על חומרי הגלם שהייתם רוצים לראות, לרבות סוג משטח העבודה. בדקו עם עצמכם האם יש לכם ידיות אהובות במיוחד ,ובהתאם למקום יש לכם בבית, שקלו לפתוח את החלל ולהוסיף אי ישיבה שישמש אתכם ברגעים הכי מושלמים.

מוזמנים להצטרף לדיל שלנו עם ידל מטבחים ויעזרו לכם להגשים חלום במטבח 

 

 

 

footer